سایر پروژه‌ها

نمایشگرهای شهری

تابلوهای نمایشگر به عنوان یکی از ابزارهای شاخص و تاثیرگذار در اطلاع‌رسانی عمومی است که امروزه در اکثر کشورهای جهان به کار می‌رود. خدمات شرکت بنافاقشم در بکارگیری این سیستم در حوزه حمل‌ونقل و اطلاع‌رسانی عمومی ترافیک، به عنوان بهترین جایگزین برای روش‌های اطلاع‌رسانی پیشین، با هدف افزایش سرعت و دقت اطلاعات، پیام‌ها و هشدارهای به هنگام به کاربران می‌باشد. تابلوهای نمایشگر با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر تولید می‌شوند که عنصر اصلی آن یا همان دیودهای نورانی است که با عبور جریان برق از خود نور ساطع می‌کنند. این نمایشگرها قابل کنترل از طریق کامپیوتر بوده و قابلیت پخش متن و تصویر را دارا می‌باشند. اندازه، رزولوشن، محل نصب نمایشگر، دات پیچ، حداقل فاصله نمایش، سورس تصویر و تعداد آن از نکات مهم در انتخاب تابلوهای نمایشگر است. قابلیت نمایش در نور مستقیم، قابلیت تنظیم اتوماتیک شدت نور و نامحدود بودن ابعاد این تابلوها از دیگر ویژگی‌های منحصر بفرد آنها محسوب می‌شود.

پروژه‌های نصب و راه‌اندازی نمایشگر شهری:

تامین، نصب و راه‌اندازی تابلوهای اطلاع‌رسانی ترافیک مناطق 22 گانه تهران:
مشخصات کلی: خرید، نصب و راه‌اندازی تابلوهای نمایشگر شهری.
کارفرما: شرکت کنترل کیفیت هوا           مجری: شرکت بنافاقشم           تاریخ: 1390

 


سیستم روشنایی سولار

طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های روشنایی مبتنی بر بهینه‌سازی مصرف انرژی، استفاده و گسترش انرژی‌های پاک و سازگار با محیط زیست همگام با پیشرفت تکنولوژی و دستاوردهای جهانی و افزایش کارایی از دیگر خدمات شرکت بنافاقشم می‌باشد.
سیستم روشنایی سولار راهکاری مقرون به صرفه در ارتقاء سطح ایمنی و امنیت محیط زیست است. در سیستم‌های روشنایی با منبع تغذیه خورشیدی، سلول‌های خورشیدی به صورت اتوماتیک در طول روز انرژی برق را از نور خورشید ذخیره نموده و در هنگام شب لامپ‌های LED آن را به انرژی نورانی تبدیل می‌کنند. از این رو سیستم روشنایی سولار یک روش پایدار در کاهش کربن هوا و حفظ محیط زیست است.

موارد استفاده سیستم روشنایی سولار:

  • حفظ منابع تجدیدناپذیر و ذخیره آنها
  • حفظ محیط زیست و عدم ایجاد آلودگی
  • تامین روشنایی در مناطق دور افتاده و دور از شبکه برق
  • کاهش هزینه کابل‌کشی و ساخت تابلو
  • سهولت در نصب و راه‌اندازی
  • طول عمر مناسب و ...

پروژه‌های روشنایی سولار:

بوستان ولایت:
مشخصات کلی: بوستان ولایت با وسعت ۳۰۰ هکتار در محل قبلی فرودگاه قلعه‌مرغی و جنوب‌غربی شهر تهران واقع است.
کارفرما: شهرداری تهران           مجری: شرکت بنافاقشم           تاریخ: 1390
شرکت بنافاقشم در پروژه بوستان ولایت عملیات نصب و راه‌اندازی 853 عدد سازه خورشیدی را بر عهده داشته است. سازه‌های بکار گرفته شده، يک طرفه بوده و فقط جهت روشنايي مسير پياده‌رو استفاده گردید و برای روشنايی فضای سبز از برج‌های نوری استفاده شد. توان سولار پنل‌ها 120 وات می‌باشد.