• بنافاقشم در یک نگاه

  امروزه تحولات روز افزون و سریع فناوری و تاثیر آن در جنبه‌های گوناگون زندگی شهری بر کسی پوشیده نیست. از اینرو مدیران و مسئولان حوزه خدمات حمل‌ونقلی در بخش‌های دولتی و خصوصی بی‌شک با مفاهیمی چون دولت الکترونیک (Electronic Government)، شهر هوشمند (Smart City)، اینترنت اشیاء (Internet of Things (IOT))، ابرشهرها (Mega City)، سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند (Intelligent Transportation Systems (ITS)) و یا مدیریت هوشمند ترافیک، Big Data، محاسبات ابری، پردازش تصویر، فناوری گوشی‌های هوشمند و تاثیر آن در ارتقاء کیفیت ارائه خدمات حمل‌ونقلی و غیره آشنا بوده و به منظور پاسخگویی به توقعات نسل جدید و یا انتظارات مشتریان خود از کیفیت خدمات قابل ارائه، نیازمند و در جستجوی بخش خصوصی فعال در ارائه چنین خدماتی می‌باشند. شرکت توسعه ارتباطات و فناوری بنافاقشم یکی از شرکت‌های پیشرو در عرصه فناوری در کشور ایران است.
  این شرکت در سال 1387 در منطقه آزاد قشم با هدف فعاليت در پروژه‌هاي اجرايي در زمینه ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، ITS (سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل) و BMS (سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان) به ثبت رسید و از همان زمان به ارائه راهکارهای بهینه در حوزه یکپارچه‌سازی مدیریت هوشمند ترافیک به ویژه ترافیک تونل در برخی از پروژه‌های عظیم شهری و برون شهری پرداخت.
  شرکت بنافاقشم در حال حاضر به مدد تجارب حاصل از پروژه‌های اجرایی و مطالعه و رصد دستاوردهای نوین جهانی در بخش تحقیق و توسعه شرکت، راهکارهای هوشمندسازی خود را در سه حوزه حمل‌ونقل هوشمند، پارکینگ هوشمند و ساختمان هوشمند ارائه می‌دارد.
  خدمات شرکت بنافاقشم به منظور ارائه راهکارهای فوق مشتمل بر مشاوره، طراحی، خرید و تامین، نصب، تست و راه‌اندازی، آموزش و تعمیر و نگهداری است که متناسب با هر پروژه برخی یا تمامی آنها ارائه می‌گردد.
  این شرکت در راستای تحقق اهداف، خدمات و راهکارهای خود با انعقاد توافق‌نامه همکاری با موسسات علمی، پژوهشی و یا اخذ نمایندگی از شرکت‌های معتبر پیشرو در این عرصه از پتانسیل‌های علمی، فنی و فناوری مطلوب برخوردار است. در این راستا می‌توان به همکاری این مجموعه با پژوهشکده حمل‌ونقل و سیستم‌های هوشمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نمایندگی شرکت‌های Telegra، Citilog، Elektro Celik، APsensing به عنوان اهم همکاران شرکت یاد نمود.

 • چشم‌انداز، ماموریت و ارزش‌ها

  چشم‌انداز: قرار یافتن در جایگاه برترین تامین‌کننده و ارائه‌دهنده خدمات و راهکارهای هوشمندسازی حمل‌ونقل و ترافیک، پارکینگ و ساختمان در منطقه خاورمیانه مبتنی بر فناوری‌های ایمن، کارآمد، قابل اطمینان و سازگار با محیط زیست به گونه‌ای که رضایت کاربران و بهره‌برداران سیستم را فراهم آورد.

  ماموریت: برتر بودن در وظایف کلیدی و خدمات مهندسی اعم از:

  • طراحی
  • تهیه و تامین، تحویل و نصب و راه‌اندازی تجهیزات
  • اجرا، توسعه و پشتیبانی فنی نرم‌افزارهای مربوطه
  • یکپارچه‌سازی سیستم‌ها، تست‌ها اعم از FAT و SAT و راه‌اندازی کلیه تجهیزات و سامانه ها
  • آموزش بهره‌برداری و نگهداری به بهره‌برداران
  • پشتیبانی فنی

  ارزش‌ها: ارزش‌های شرکت بنافاقشم عبارتند از: تمامیت، تعهد، کارگروهی و نوآوری.

ITSRI
TELEGRA
CITILOG
APSENSING
SERNIS
Elektro Celik