حمل و نقل هوشمند

شرکت بنافاقشم خدمات و راهکارهای خود را مبتنی بر کشف و شناسایی نیازمندهای ذی‌نفعان و سازمان‌های مرتبط با مدیریت ترافیک شهری و برون شهری در راستای اتخاذ رویکردهای نوین و مقرون به صرفه به منظور ارائه سیستم‌ها و سامانه‌های کارآمد در حل معضلات و چالش‌های پیش‌روی آنها بنا نهاده است. در حوزه مدیریت هوشمند حمل‌ونقل، خدمات و راهکارهای شرکت بنافاقشم به چهار دسته روبرو قابل تفکیک است.

Smart Tunnel Smart Tunnel

مدیریت هوشمند تونل
(Intelligent Tunnel Management)

تونل‌ها بخشی از جاده محسوب می‌شوند با این تفاوت عمده که ماهیت تونل به دلیل فضای بسته محیط داخل آن به شدت حادثه و خطر را حتی در شرایط ایده‌آل افزایش می‌دهد. از این رو نیازمند یک توجه ویژه و مدیریت پیچیده‌ای به منظور ارائه خدمات و پاسخگویی مناسب به رویدادها و موقعیت‌های بحرانی و اضطراری هستند.ادامه مطلب...

Smart HighwaySmart Highway

مدیریت هوشمند بزرگراه
(Intelligent Highway Management)

بزرگراه‌های امروزی مفهومی بیش از صرفا یک رویه گنگ که هیچ داده‌ای مابین خودرو، جاده و مرکز کنترل در تبادل نیست یافته‌اند. تجهیزات، فناوری‌ها و سنسورهای بکار رفته در تحقق این امر، جریان ثابتی از داده‌ها را که موجب نوعی حس آگاهی بدوی از زیرساخت‌هاست، فراهم می‌سازد. رشد شهرنشینی و به دنبال آن افزایش جمعیت و سفرهای روزانه، سرآغاز مشکلاتی است که سبب می‌شود مدیریت سنتی ترافیک پاسخگوی تقاضای رو به رشد انتقال مسافر و کالا نباشد.

ادامه مطلب...

Smart BridgSmart Bridg

مدیریت هوشمند پل
(Intelligent Bridge Management)

پل‌ها به جهت ارتفاعی که از سطح زمین دارند و همچنین به خاطر سطح شیبدارشان از حساسیت خاصی نسبت به سایر زیرساخت‌ها برخوردار هستند. فقدان فضای حاشیه‌ای مناسب در پل‌ها، غالبا نظارت و کنترل تخلفات به طور مستقیم توسط عامل انسانی را دشوار می‌سازد.
ادامه مطلب...

ORTORT

اخذ الکترونیکی عوارض جاده باز
(Open Road Toll Collection)

سامانه عوارض‌گذاری جاده باز امکان جمع‌آوری الکترونیکی عوارض در شبکه‌های بزرگ مقیاس را بدون هیچ‌گونه اختلال در سرعت وسایل نقلیه و یا جریان ترافیک فراهم می‌سازد. این سامانه در قیاس با جمع‌آوری دستی عوارض و یا دیگر روش‌های جمع‌آوری الکترونیکی عوارض، کاراتر، ایمن‌تر، سریع‌تر و با محیط زیست سازگارتر است. از مهم‌ترین خصوصیات بارز این سامانه قابلیت پردازش حداقل 2200 خودرو درساعت و عدم نیاز به تجهیزات فیزیکی و ایستگاه‌های عوارضی است.

ادامه مطلب...